“יש לי בחוץ רכב יוקרה שקניתי ברוב טימטומי ואני הולך למכור אותו”

אביב גפן הוא גוש של לב, שכל חייו חלם לחנך לאהבה. ופתאום בגיל 47, בזכות תהליכים שהוא עושה עם עצמו [וגם בזכות איזה דבר קטן ובלתי נראה ששיתק את העולם] – הוא מארגן את המחשבות ואת התפיסות שלו קצת אחרת.

רק שהפעם, במקום להטיף לאהבה – הוא עושה אהבה, מחדש.

+++

כשרחל, מאומנת אהובה שלי, שלחה לי את הכתבה [שמצורפת בסוף העמוד]. יום אחרי ששמעתי את אמא מספרת לאבא על אותה כתבה בדיוק – הבנתי שקורה פה משהו ששווה להקדיש לו תשומת לב.

אז השקעתי 15 דקות וצפיתי בה. ואני מודה שירדו לי דמעות.

+++

יושב לו אדם בן 47 שכולנו מכירים אותו ואת דעותיו הכנות ומדבר בפתיחות על הופעה שקיים באמפי-שוני, לבד בלי קהל, בזמן שכל העולם היה בבידוד בבתים. אביב מספר שבאותה הופעה, בשידור חי, הוא מקדיש שיר לתושבי בני ברק המבודדים ואומר: “עזבו את בני ברק, הם לא אשמים, הם מאמינים באלוהים – אני מאמין בגוגל. והשיר הבא מוקדש להם בימים הלא פשוטים האלה”.

הוא מסיים את ההופעה ורואה על הצג של הפלאפון שלו למעלה מ-420(!) הודעות. כולן מתושבי בני ברק: “תודה שאתה רואה אותנו” הם כותבים לו. הוא קורא הודעה הודה ודמעות זולגות מעיניו.

בסביבות 4 בבוקר, הצוות “מקלף” את אביב הבוכה מהמדרגות ושולח אותו הביתה. ובעודו מספר את זה למראיינת דנה ווייס, הוא שוב בוכה, הפעם מול המצלמות..

“על מה בכית אז ועל מה אתה בוכה עכשיו?” שואלת דנה.

ואביב עונה: “כי שנים לימדו אותנו לשנוא את האחר.. הוא דתי .. הוא חילוני.. הוא שונה ממני. ואפילו אני הייתי כבר חייל במשחק הזה”.

“הייתי חייל במשחק הזה”

זה היה הרגע שלי בכתבה. אני מודה שכל דבריו בראיון ריגשו אותי, אבל המשפט הזה תפס את תשומת לבי במיוחד. לכן שאלתי את עצמי שתי שאלות חשובות בעקבות הכתבה ואני מזמינה גם אותך לענות עליהן:

א.
אביב מעיד על עצמו שבגיל 47 הוא לומד לחיות יותר בהרמוניה עם החיים. האם צריך לחכות 37 / 47 / 57 ואפילו 67 שנים כדי לחיות בהרמוניה? איך אפשר ליהנות גם מהדרך לפסגה?

ב.
האם אני חייל/ת במשחק של החיים שלי (או חייל בחיים של אחרים)?

לקראת סיום הראיון, אביב אמר ש”העולם קיבל כאפה טובה לטעמי”..

גם לדעתי. ואני מוסיפה ומאחלת לנו לדעת להתעורר על עצמנו לפני שיגיעו הכאפות 🙂

אז מה התשובות שלך על שתי השאלות הללו?

אשמח לקרוא את דעתך

הלה אשר

Uפלוס

נ.ב

א. אם בא לך להיות חייל במשחק של החיים שלך, אז כאן אתה יכול לתאם איתי שיחת מתנה פרקטית שמיועדת לאנשים שהם דרימרים בנשמה והגיע זמן ליהנות גם מהדרך ולא רק מהתוצאה.

אתה פשוט נכנס ללינק, בוחר את השעה והיום הרצויים לך, מכניס טלפון ומייל. וזהו. קבענו

 

ב. והנה הלינק לכתבה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך