איך אפשר לבחור בחיים?

"הַעִידֹתִי בָכֶם הַיּוֹם אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ: הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ, הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה; וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים, לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ"

דברים ל' י"ט

האם יש לנו אפשרות בכלל לבחור בחיים?

הרי החיים עצמם הם היעדר בחירה. עובדה היא שאנחנו לא בוחרים להגיע אל העולם הזה, אף אחד לא שואל אותנו אם מתחשק לנו להיוולד, לאילו הורים ולאיזו משפחה. ישנם כאלה שמאמינים שאולי אפילו בחרו בנו כדי לחיות את החיים.

הלב שלנו פועם באופן טבעי וכך גם הריאות שלנו נושמות באופן טבעי, אנחנו לא בוחרים בכך. יתרה מכך, כדי להפסיק לנשום כנראה נצטרך לבחור לעצור את הנשימה באופן מודע.

לכאורה "לבחור לחיות" הוא ציווי פשטני, אך ישנם כאלה שצריכים להתאמץ בשביל כך- הם אמנם נושמים אך אינם חיים.

ישנם כאלה המתייחסים אל החיים שלהם כאילו זה רק הפרומו לדבר האמתי... עובר לו יום ועוד יום והם לא מזיזים את עצמם קדימה לכיוון השגת המטרות שלהם והגשמת החלומות שלהם.

הם חיים בבינוניות לעומת מה שבאמת מגיע להם ואולי כבר מזמן וויתרו על עצמם ועל החלומות שלהם.

ומכאן, כנראה שהציווי איננו מכוון לבחירה גשמית.

הגיע הזמן להיות בני-חורין. צילום: הלה אשר

אם כך, מהי משמעות הציווי "ובחרת בחיים"?

אני מציעה פרשנות נוספת שהיא: ציווי לבחירה בתחושה החזקה של החיים, תחושת חיות, תחושת שלמות ואיכות-חיים. לחיות במתאם פנימי מלא עם כל חלק וחלק שבי, עם כל מי שאני ועם מה שאני.

לבחור לחיות זה לחיות את החיים הללו במלואם! לגעת בחיים בכל רובד ורובד, במובן העמוק ביותר והנכון ביותר עבורי.

ובכל מקום שאיני בשלמות – אני מתקן.

איך חיים באיכות חיים?

מצווה עלינו לאפשר, לדמיין ולייצר לעצמנו את החיים שלנו באיכות. כל אחד כפי שהוא חושב שעבורו הם איכות. ומהרגע שיש לך את התמונה הזו, עליך להחיות אותה כבחירה:

להיות אקטיבי לשינוי שאני רוצה להיות בחיי.

ולא משנה מה יש לנו ומה אין לנו. זה הכל סיפורים. מניסיון. לכל אחד מאיתנו יש את האפשרות להיות ברגע נתון 'על-הפנים' ולכל אחד מאיתנו יש את האפשרות להיות על גג העולם. ואת זה צריך לזכור בכל רגע בחיים.

הרי לקום בבוקר ולהגיד: 'אני חיה בגן עדן' – זו בחירה.

אך מהרגע שמאמצים את הבחירה הזו – מתחילים לחיות בגן עדן.

לכולנו יש דברים שעובדים ולא עובדים בחיים, יש דברים שהיינו רוצים אותם ועדיין לא השגנו. הנקודה היא ה-state of mind הזה של: "אני בוחר בפרשנות המקדמת אותי, במה אני מרגיש - לא משנה מה יש לי או מה אין לי. אני בוחר בכך שאני אחראי על מה אני מרגיש".

ולבחור את מה הפרשנות שלי למציאות, זה לבחור את מה שאני מרגישה – זה להיות "בן חורין" אמתי.

איזה עולם אנחנו יוצרים לעצמנו? כל אחד שקורא את זה הוא למעשה שליח

לראות את הטוב באנשים אחרים – זו בחירה. לשים תווית אהבה על כל אדם, לראות את הגדולה של כל אדם. אני יודעת שאתה בטוח חושב לעצמך כרגע שלפעמים זה בכלל לא אמתי.

אבל - אין צורך להתעסק ב'אם זה אמתי או לא', כי זו פשוט בחירה יעילה.

וזוהי הבחירה שלי. זה המיקוד שלי: להיות BETTER ME עוד ועוד ולחיות את החיים במתאם פנימי מלא בין מי שאני חושבת שמגיע לי להיות ובין מי שאני בפועל.

מפעם לפעם זה גם נהיה אצלי יותר קל וגם מתרחב לי הלב יותר ויותר.

אני מזמינה אותך לצאת כעת מעבדות המחשבות לחירות אמתית, לקבל החלטה של חיים ולדבוק בהחלטה הזו.

עקרונות החיים הללו: של 'ובחרת במיצוי החיים', של בחירת פרשנות שמקדמת אותי וחיי חופש, הן לא משהו תאורטי – והנה ההזמנה לאמץ אותן אל החיים שלך. ברגע שאתה מגיע מתוך ה-state of mind הזה, אתה מאפשר לעצמך להגיע למקומות שלא חשבת שתוכל להגיע.

ותזכור: בכל רגע ורגע אנחנו בוחרים בין חיים ומוות. בין עבדות לחירות.

רש"י אומר על כך: "אם האדם בוחר בטוב – הרי לו חיים". ובחרת בחיים.

אני מזמינה אותך לעצור ולשאול את עצמך: מהו הדבר (אפילו הקטן ביותר)- שכאשר אעשה כבר היום, יכול לקדם אותי עוד צעד כדי להשיג את איכות החיים שאני רוצה?

מוזמן לשתף אותי בתגובות וכאן במייל במחשבות ובתובנות שלך

ואם לא עכשיו, אימתי?!

חג כשר ושמח פלוס

הלה אשר

ע״י הלה אשר
עוזרת למנהלים ואנשי מפתח לשפר את איכות החיים שלהם ע״י יישום מודל פרקטי ומוכח לשיפור הביצועים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 comments on “איך אפשר לבחור בחיים?”

  1. מקסים! חכם! מעמיק! נוגע! מעורר מחשבה! אז אני מחליטה ברגע זה לצאת מהמטבח בחזרה לאזור הטבעי שלי, מול המחשב... מותר גם לחייך קצת בפסח, לא כך? חג שמח הלה יקרה! אהבתי מאוד!!!

  2. כמה אהבה יש בעולם ולך יש הכי הרבה. תחשבו על אימון ריצה, בהתחלה רצים 100 מטר כי אויר בריאות ואחרי שבועות וחודשים של אימון הריאות מתרחבות וקל לרוץ, כך גם באהבה. ככל שתאמנו את הלב יותר כך הוא יוכל לספק יותר ויותר אהבה.
    הלה היקרה, מאחל לך שתתני ותקבלי אהבה בלי סוף

מאמרים אחרונים

מרץ 13, 2021
למה את כותבת רק לגברים?

היא כתבה לי בתגובה לפוסט: "את מקבלת גם נשים??" עניתי לה: "את מוזמנת כמו כל אחד וכמו כל אחת לקליניקה שלי. יעידו על כך הלקוחות הרבות והאהובות שלי". "אז למה את כותבת רק לגברים?" היא הקשתה. המגיבה, כותבת קופי [קופירייט] למחייתה, אף הפנתה אותי בעוקצנות מהולה בבוז ללכת ללמוד איך כותבים קופי מקצועי. מי שמכיר […]

מרץ 4, 2021
בכמה קיצרת את החיים שלך היום?

הרבה מהבכירים והיזמים שאני מלווה, חלו בשבוע האחרון. לא, לא בקורונה [ברוך השם]. התקררות שפעת חולשה כללית קריסה.   אצל כל אחד ואחת מהם זה הגיע אחרי הישג גדול: מיד אחרי השקעה גדולה. אחרי חתימה על חוזה מורכב. בגמר התייעצות משפטית סבוכה. לאחר מצגת חשובה בישיבת דירקטוריון. בעקבות עצירת שביתת עובדים בדקה ה-99. ועוד...   […]

מרץ 1, 2021
ומה אם הייתי אומרת לך שיש משהו אחד שמשותף לך ולאלברט איינשטיין?

יואב, אחד מהלקוחות האהובים עלי, סיפר לי שהוא בכלל לא מציג את עצמו כ-CEO. הוא כן מספר למכרים שהוא "עובד בחברה X". רק כששואלים אותו מה התפקיד שלו – הוא מספר שהוא ה-CEO מול עיניהם התוהות של השומעים. לפני שבוע שיתפה אותי יעל, אחת היועצות הבכירות במשק, שהיא עולה לראיונות בתחושה שהיא "לא מספיק טובה" […]

מאמרים נוספים

הרמוניה

הרמוניה

מיטבית בין תחומי החיים שתאפשר לעצמך יותר

cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram